Start Aktualności Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

16.03.2011, godz. 18.00 – Biblioteka Miejska w Inowrocławiu

SZYMON HOŁOWNIA GOŚCIEM DKK W INOWROCŁAWIU!

W środę, 16 marca 2011 r., odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu do spotkanie ze znanym dziennikarzem, felietonistą „Newsweek Polska” oraz autorem 5 książek, w tym wydanej w 2010 roku „Bóg życie i twórczość” - Szymonem Hołownią. Czytelnia, w której odbyło się spotkanie, już na kwadrans przed przybyciem gościa wypełniła się „po brzegi” (250 osób). Spotkanie rozpoczęło się od dialogu pomiędzy osobą prowadzącą a S. Hołownią. Dalszą część imprezy wypełniły pytania od publiczności. Osoby je zadające zainteresowane były najróżniejszymi tematami.  Autor wyczerpująco i z charyzmą odpowiadał na pytania, nawet te najtrudniejsze. Poinformował też, że latem ma się ukazać druga część książki „Ludzie na walizkach”. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów i wykonywanie pamiątkowych zdjęć.

 

17.03.2011, godz. 13.30 – Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi

SZYMON HOŁOWNIA GOŚCIEM TUCHOLSKIEGO DKK!

17.03.2011r. na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP przyjechał do Tucholi Szymon Hołownia – znany dziennikarz, prezenter, publicysta, autor kilku książek.  Jedną z nich - „Monopol na zbawienie” – tucholski DKK czytał i omawiał. W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób, zainteresowanych kontaktem z osobą znaną z telewizji, z młodym człowiekiem piszącym i mówiącym o problemach wiary i religii. Wśród słuchaczy była zarówno młodzież, jak też osoby dorosłe. Wszystkich powitała Grażyna Zielińska-Woźna moderator tucholskiego DKK. Przedstawiła fragmenty życiorysu gościa. Następnie S.Hołownia zaczął mówić o swoich książkach, ale jednocześnie o Bogu i o swoim poszukiwaniu prawdy o Nim. Wspomniał, że uczy się języka hebrajskiego i greki. Uczestnicy spotkania zadali gościowi wiele pytań. Pytano między innymi o Pismo Święte. Jak je rozumieć? Na pytanie, czy pisze coś nowego, autor odpowiedział twierdząco. Pytano również o sprawiedliwość Bożą. Jak rozumieć słowa, że „Bóg jest sprawiedliwy – za dobre wynagradza, a za złe karze”. Inne pytania dotyczyły spraw kościoła, wiary, a także „życia” po śmierci. Spotkanie trwało prawie 2 godziny. S. Hołownia przykuwał uwagę słuchaczy wspaniałą erudycją, doskonałą znajomością poruszanej problematyki, otwartością oraz poczuciem humoru i sympatycznym kontaktem z uczestnikami. Pod koniec spotkania każdy miał możliwość jeszcze bliższego kontaktu z gościem i zdobycia cennego autografu. Następnie autor na krótko spotkał się jeszcze w mniejszym gronie przy kawie z członkami DKK.  Udzielił jeszcze wywiadu dla radia, a potem spieszył się na kolejne spotkanie - do Świecia. Wspaniałe jest każde spotkanie z książką, rozmowa o niej w klubie, ale jeszcze cenniejsza jest rozmowa z twórcą tej książki.

 

17.03.2011, godz. 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (Sala OKSiR)

SZYMON HOŁOWNIA W ŚWIECIU!

17 marca 2011 r. w sali lustrzanej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyło się spotkanie autorskie w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki. Licznie (ponad 200 osób) zebrani czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu gościli Szymona Hołownię. Spotkanie otworzyła dyrektor świeckiej MBP - Beata Szymańska. S. Hołownia zachęcił tych, którzy jeszcze nie przeczytali najnowszej książki „Bóg. Życie i twórczość” do jej lektury. Według Hołowni osiową sprawą na progu XXI wieku jest wiara w Boga. Następnie odpowiedział na pytania zadane przez moderatora DKK. Najpierw pytania związane były właśnie z najnowszą książką, m.in.:, kim jest właściwie Duch Święty? Kolejne pytanie dotyczyło wiary, kiedy zaczyna się ona w człowieku. S. Hołownia dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. To właśnie w zakonie zauważył, że świat nie kręci się wokół niego, że nie jest pępkiem świata. Pobyt w zakonie wspomina bardzo dobrze, zresztą opisuje to m.in. w książce „Kościół dla średnio zaawansowanych”. Zapytany, czy czuje się „rzecznikiem” polskiego katolicyzmu, odpowiedział, że jest rzecznikiem tylko jednej instytucji, która nazywa się Szymon Hołownia, w jego książkach nie ma imprimatur, jest katolikiem, który zabiera głos w różnych kwestiach. Pytania z widowni dotyczyły nie tylko książek, a również wiary i religii, programu „Mam talent” czy „Ludzie na walizkach”. Po prawie trzygodzinnej dyskusji przyszła pora na podpisywanie książek, które rozeszły się jak ciepłe bułki. Spotkanie z S. Hołownią to dowód, że nie brakuje czytelników interesujących się publicystyką religijną. Można stwierdzić, że były to swoiste rekolekcje wiary, a autor udowodnił, że można, że należy i warto rozmawiać o Bogu, niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący bardziej lub mniej.

 

18.03.2011, godz. 16.00 – WiMBP w  Bydgoszczy

SZYMON HOŁOWNIA W BYDGOSZCZY!

Czy Bóg jest jeden? Czy kościół wychowuje katolików? Jak wierzyć w XXI wieku? Na te i wiele innych pytań odpowiadał Szymon Hołownia podczas spotkania autorskiego 18 marca 2011r. w WiMBP w Bydgoszczy. Pretekstem do spotkania była promocja jego najnowszej książki „Bóg. Życie i twórczość”. Czytelnicy, którzy bardzo licznie wzięli udział w spotkaniu – ok. 250 osób, mogli liczyć na dedykację w książce oraz pamiątkowe zdjęcie.

 

SZYMON HOŁOWNIA W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Dziennikarz i publicysta, felietonista „Newsweeka”, współpracuje z telewizją TVN. Od 2007 pełni funkcję dyrektora programowego kanału Religia.tv. Prowadzi etyczny talk show „Między sklepami”, cykl rozmów o cierpieniu „Ludzie na walizkach”, a wspólnie z Marcinem Prokopem program „Mam talent”. Jest dwukrotnym laureatem nagrody „Grand Press” – w kategorii wywiadu oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego, a także Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks. Bpa Jana Chrapka. Autor książek: „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Monopol na zbawienie” oraz wydanej w listopadzie 2010 „Bóg. Życie i twórczość”.

Poprawiony (wtorek, 29 marca 2011 12:29)

 
Archiwum