Start Aktualności Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

28.03.2011, godz. 17.00 – WiMBP w Bydgoszczy

JAROSŁAW KRET W BYDGOSZCZY!

W wypełnionej po same brzegi Sali Wykładowej WiMBP w Bydgoszczy odbyło się 28 marca 2011 r. spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem. Pretekstem do spotkania był jego album „Moja Ziemia Święta”. To pierwszy album fotograficzny w dorobku autora. Stanowi efekt jego siedmiu podróży do Ziemi Świętej. W trakcie całego spotkania prezentowane były zdjęcia będące częścią albumu, a ukazujące Ziemię Świętą widzianą oczami Jarosława Kreta. Ciekawe komentarze autora, dygresyjki  i  historie pozwoliły przybyłym na spotkanie czytelnikom przenieść się w tak odległe zarówno geograficznie, jak i kulturowo miejsca. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze - autor z niezwykłą łatwością nawiązał kontakt z publicznością, co z pewnością wpłynie na bardzo pozytywne wspomnienia czytelników. Po spotkaniu, które przeciągnęło się do późna, każdy mógł otrzymać wpis do książki z dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W spotkaniu wzięło udział ok. 180 osób.

 


29.03.2011, godz. 18.00 – Biblioteka Miejska w Inowrocławiu

JAROSŁAW KRET W INOWROCŁAWIU

29 marca 2011 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu  w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki odbyło się spotkanie z Jarosławem Kretem. Podczas  spotkania autor książki „ Moje Indie”, ubrany w strój maharadży  mówił o swej podróży do Indii. Przybliżył czytelnikom bardzo radosne w tym kraju święto Holi, wyjaśnił powody, dla których kobiety i nie tylko ozdabiają swe czoła czerwoną kropką zwaną bindi, objaśnił strukturę społeczeństwa indyjskiego, z jej stanami i kastami. Gość przez prawie trzy godziny w sposób ciekawy i interesujący mówił jeszcze o wielu innych elementach życia i kultury tak dla nas egzotycznych Indii. Po spotkaniu zadowoleni uczestnicy podchodzili do autora po autografy i pamiątkowe zdjęcia. W spotkaniu wzięło udział ok. 250 osób.

 

JAROSŁAW KRET W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych, z wykształcenia egiptolog, jest autorem książek: „Kret na pogodę”, „Wyprawy marzeń. Ziemia Święta”, „Wyprawy marzeń. Madagaskar”, „Moja Ziemia Święta”, „Moje Indie”. Znany przede wszystkim, jako prezenter pogody. Od 2002 r prowadzi prognozę pogody w TVP – początkowo w TVP 3, a od 2004 r. w Wiadomościach TVP 1. Należał do pierwszego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Gegraphic”.  Prowadzi nadawany w TVP Info autorski program „Planeta wg Kreta”, w którym opowiada o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez siebie krajów.

Poprawiony (czwartek, 07 kwietnia 2011 08:44)

 
Archiwum