Start Aktualności Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

28.04.2011, godz. 12.00 – Miejska Biblioteka Publiczna w Koronowie

WARTO POCZEKAĆ NA DRUGIE CIASTKO - MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK GOŚCIEM MBP W KORONOWIE!

Decyzję o tym, że zostanie pisarką, podjęła już w czwartej klasie szkoły podstawowej. Na realizację tego marzenia potrzebowała jednak wielu lat. Na początku były m.in. scenariusze do serialu „Tata, a Marcin powiedział”. Pisanie książek zaczęła od – pozornie tylko łatwiejszej – twórczości dla młodzieży. W tak zwanym międzyczasie powstały jeszcze scenariusze do serialu „Pokój na czarno” oraz dialogi do ”Na Wspólnej”. Obecnie autorka najwięcej uwagi poświęca swojej trzytomowej sadze powieściowej dla dorosłych, zatytułowanej apetycznie „Cukiernia pod Amorem”. Do tej pory ukazały się dwie części: „Zajezierscy” i „Cieślakowie”. Czytelnicy niecierpliwie czekają na „Hryciów” – trzeci tom pojawi się na księgarskich i bibliotecznych półkach w październiku. W planach jest ciąg dalszy powieści „Mariola, moje krople” oraz niespodzianka i gratka dla fanów „Cukierni” – książka, której bohaterką będzie Róża Wolska. Spotkanie w koronowskiej bibliotece  odbyło się 29 kwietnia 2011. Zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI, realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. M. Gutowska-Adamczyk była gościem 30-osobowej grupy gimnazjalistów. Stąd główne wątki spotkania: warto myśleć o swojej przyszłości, warto inwestować w siebie, warto mieć szacunek do siebie i innych, warto wzbogacać swoją wiedzę, warto pracować nad sobą, a nade wszystko – warto CZYTAĆ.  Dzięki temu zdobywa się wiedzę, wzbogaca słownictwo, przeżywa przygody i wzruszenia. W książkach jest wszystko, czego potrzebuje człowiek, żeby stać się KIMŚ. Ku radości młodzieży, pisarka nie uciekała w oklepane frazesy, nie prawiła banałów i tanich morałów. Swoją receptę na sukces w dorosłym życiu podała w sposób przekonujący, sugestywny, pełen humoru oraz niezbicie dowodzący znajomości języka i problemów nastolatków. Nic w tym dziwnego, zważywszy, że sama jest matką dwóch synów, którzy stali się pierwowzorami bohaterów „110 ulic” i „220 linii”. „Zawsze warto poczekać na drugie ciastko” – tak można by chyba podsumować to spotkanie, nawiązując do przytoczonego przez naszego gościa opisu eksperymentu psychologicznego, który można przeprowadzić nawet w domowych warunkach. Jeśli jesteśmy w stanie odmówić sobie natychmiastowej przyjemności, mając w perspektywie jej podwójną porcję, oznacza to, że w sprzyjających warunkach łatwiej uda się nam osiągnąć życiowy sukces. Czego Małgorzata Gutowska-Adamczyk życzy wszystkim swoim czytelnikom, bez względu na wiek.

 

 

28.04.2011, godz. 17.00 – WiMBP w Bydgoszczy

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W BYDGOSZCZY!

28.04.2011 w wypożyczalni „Fabula” bydgoskiej WiMBP gościliśmy Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, autorkę książek dla młodzieży oraz świetnie przyjętej przez czytelników sagi „Cukiernia pod Amorem”, której trzeci tom ma ukazać się jesienią.  Spotkanie promujące najnowszą powieść autorki: „Mariola, moje krople...” stało się okazją do przepełnionej humorem rozmowy. Kameralna atmosfera (20 uczestników) sprzyjała opowieści o bohaterach sagi, rodzinie i procesie twórczym – przeplatały ją anegdoty z życia pisarki oraz doza refleksji na temat otaczającego nas świata. Spotkanie prowadzone przez Dominikę Kiss-Orską odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 

29.04.2011, godz. 10.00 – Filia BPMiG Barcin w Piechcinie

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W PIECHCINIE!

Dnia 29 kwietnia 2011 r. w Bibliotece w Piechcinie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Zaproszono na nie gimnazjalistów z Zespołu Szkół Publicznych w Piechcinie oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki (razem 40 osób). Pisarka opowiedziała o swojej pasji, skąd w ogóle pojawiło się zainteresowanie pisarstwem. Następnie przedstawiła fabułę „220 linii” oraz „110 linii”. W dalszej części spotkania zaproszeni goście uważnie wysłuchali kilku fragmentów niektórych powieści autorki. Autorka zachęcała młodzież do czytania, gdyż książka „daje nam przygodę”, rozwija naszą wyobraźnię. Poza tym czytanie wzbogaca zasób naszego słownictwa, dzięki czemu stajemy się bogatsi duchowo. Zdaniem gościa bibliotecznego, trzeba szukać w sobie pasji, ponieważ „my sami jesteśmy dla siebie wszechświatem”.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI.


29.04.2011, godz. 15.00 – Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK GOŚCIEM DKK w PRUSZCZU!

Dnia 29 kwietnia 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Decyzję o tym. ze zostanie pisarką podjęła już w czwartej klasie szkoły podstawowej, jednakże na realizację marzeń potrzebowała paru lat. Pisanie książek zaczęła od twórczości dla młodzieży. Obecnie autorka całe swoje serce i uwagę poświęca trzytomowej sadze powieściowej dla dorosłych, zatytułowanej apetycznie "Cukiernia pod Amorem". Jak do tej pory, ukazały się dwie części: "Zajezierscy" i "Cieślakowie". Nie ukrywamy, iż cierpliwie czekamy na trzecia część - „Hryciów", która według obietnic ma się pojawić na półkach księgarskich w październiku.  Podczas spotkania M.Gutowska-Adamczyk mówiła o  inwestowaniu w siebie, w swoją przyszłość, o szacunku do samych siebie i innych, o bogactwie wiedzy, o pracy nad sobą, podkreślała wartość czytania książek, dzięki  którym wzbogacamy słownictwo "Kto czyta żyje podwójnie". Młodzież żywo angażowała się w dyskusje, autorka nie uciekała w oklepane frazesy, nie prawiła banałów i oklepanych morałów. Pytana o sukces w dorosłym życiu, podkreślała wartość rodziny. Nic w tym dziwnego - posiada dwóch synów, którzy stali się pierwowzorami bohaterów "110 ulic" i "220 linii". Podsumowując spotkanie autorskie, dostaliśmy receptę "Zawsze warto czekać na drugie ciastko".   W spotkaniu wzięło udział 10 osób.

 

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Historyk teatru (absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej), scenarzystka filmowa, dziennikarka, pisarka, ma na swoim koncie książki dla młodzieży, m.in. „110 ulic”, „220 linii”, „13. Poprzeczna”, „Wystarczy, że jesteś”. „13. Poprzeczna” otrzymała tytuł „Książki Roku 2008” przyznawany przez Polską Sekcję IBBY. Jest autorką bestsellerowej sagi powieściowej dla dorosłych zatytułowanej „Cukiernia pod Amorem” (dotychczas ukazały się dwa tomy: „Zajezierscy”, „Cieślakowie”). W swoim dorobku ma scenariusze do filmów: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czarno”, dialogi w serialu „Na Wspólnej”. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki. Wstęp wolny!

 

 

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Poprawiony (piątek, 20 maja 2011 09:47)

 
Archiwum