Start Aktualności Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

11.05.2011, godz. 12.00 – Filia BPMiG Barcin w Piechcinie

ŁUKASZ WIERZBICKI W PIECHCINIE!

11 maja 2011 r. odbyło się w piechcińskiej bibliotece w ramach realizacji programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, redaktorem oraz podróżnikiem. Na spotkanie z pisarzem zostali zaproszeni uczniowie szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Publicznych w Piechcinie – podopieczni Agnieszki Walendowskiej i Małgorzaty Lewandowskiej. Autor ciekawie opowiadał o swojej twórczości literackiej, a szczególnie o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, wspomagając się emocjonująco przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną, w którą były wplecione odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów z okresu II wojny światowej. Ze strony młodych czytelników padło wiele intrygujących pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza. Według zaproszonego gościa zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, dlatego warto się z nimi przyjaźnić. Ponadto pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych. W spotkaniu wzięły udział 42 osoby.

11.05.2011, godz. 14.30 - Biblioteka Publiczna Gminy w Złotnikach Kujawskich

ŁUKASZ WIERZBICKI W ZŁOTNIKACH KUJAWSKICH!

11.05.2011 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. 23-osobowa grupa dzieci i dorosłych gościła Łukasza Wierzbickiego, pasjonata podróży i miłośnika zwierząt. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał reportaże Kazimierza Nowaka z odbytej podróży rowerem w latach 1931-1936 do Afryki, opracował je i wydał w postaci książki „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” dla dorosłych, oraz „Afryka Kazika” dla dzieci. Jednak największą popularność przyniosła mu książka pt.”Dziadek i niedźwiadek” opisująca przygody niedźwiadka uczestnika bitew II wojny światowej. W podziękowaniu za przybycie dzieci, członkowie DKK przekazały panu Wierzbickiemu własnoręcznie wykonaną mapę, przedstawiającą szlak jaki przebył niedźwiadek Wojtek z polskim wojskiem.

12.05.2010, godz. 9.00 – Filia dla Dzieci i Młodzieży Nr 14 WiMBP w Bydgoszczy

ŁUKASZ WIERZBICKI W BYDGOSZCZY!

12 maja 2011 r. w Filii dla Dzieci i Młodzieży nr 14 WiMBP w Bydgoszczy odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim. Autor książek dla dzieci „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” bardzo ciekawie opowiadał o prawdziwych historiach, które zainspirowały go do pisania. Dzieci chętnie słuchały opowieści i oglądały zdjęcia niedźwiadka Wojtka, który przyjaźnił się z polskimi żołnierzami Armii Andersa. Duże zainteresowanie wzbudziły również opisy podróży Kazimierza Nowaka po Afryce. Pan Łukasz podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi planami podróży po Afryce śladami Kazika. W związku ze spotkaniem zorganizowany był również konkurs plastyczny na ilustrację do książek pt. „I Ty możesz zostać ilustratorem!”. Prace dzieci zostały sprezentowane zachwyconemu nimi panu Łukaszowi. Na koniec spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu naszego gościa. Ku naszej wielkiej radości można było zakupić już najnowszą książkę „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, której oficjalna premiera będzie miała miejsce 15 maja na Warszawskich Targach Książki. W spotkaniu wzięło udział 46 osób.

12.05.2011, godz. 12.00 - Gminna Biblioteka Publiczno-Szkolna w Dąbrowie Chełmińskiej

FASCYNUJĄCE SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI AFRYKI, DZIKĄ PRZYRODĄ

I WOJTKIEM Z ARMII ANDERSA – ŁUKASZ WIERZBICKI W DĄBROWIE CHEŁMIŃSKIEJ!

 

12 maja 2011 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Dąbrowie Chełmińskiej odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim. Uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół im Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej – ok. 80 osób. Autor przeniósł dzieci w magiczny świat przedwojennej Afryki, rozmowę ubarwił mnóstwem rekwizytów oraz wspaniałą prezentacją multimedialną. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka, odszukał i opracował przedwojenne reportaże i zdjęcia Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki i opublikował w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. W książce „Afryka Kazika” Łukasz Wierzbicki przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, a w książce „Dziadek i niedźwiadek” opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Barwne spotkanie z mieszkańcami Czarnego Lądu i dziką przyrodą oraz Wojtkiem z Armii Andersa, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody bardzo zainteresowały dzieci, które z uwagą słuchały tych ciekawych i pasjonujących historii. Pisarz zaprezentował swoją najnowszą książkę pt. „Wyprawa niesłychana Banedykta i Jana”, którą wydano na początku maja br. Po spotkaniu autor chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania, rozdawał autografy oraz wpisał się do „Księgi Gości” Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej i podpisał książkę, która powędrowała w skład księgozbioru biblioteki. Uczniowie podziękowali pisarzowi wręczając piękne kwiaty.

ŁUKASZ WIERZBICKI W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Łukasz Wierzbicki – redaktor. W 2000 roku zebrał i opracował listy Kazimierza Nowaka z jego afrykańskiej podróży. K. Nowak jako pierwszy człowiek na świecie przebył w latach 1931-1936 samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Popularność przyniosły Ł. Wierzbickiemu książki dla dzieci: „Afryka Kazika” (2008) oraz „Dziadek i niedźwiadek’ (2009). „Afryka Kazika” znalazła się na liście książek nominowanych do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Druga z książek otrzymała nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych oraz tytuł Książki Wiosny 2009, Nagrodę Internautów i Wyróżnienie Jury w konkursie na historyczną książkę roku portalu Granice.pl oraz wyróżnienie Jury Dziecięcego w kategorii Mały Dong w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2009. Autor ma swoją stronę internetową: www.lukaszwierzbicki.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  WSTĘP WOLNY!


Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 06:30)

 
Archiwum