Start Aktualności Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek

18.05.2011, godz. 17.00 – Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie

WYJĄTKOWE SPOTKANIE – MARIA CZUBASZEK W SZUBINIE!

W środę, 18 maja 2011 r., Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie odwiedziła - w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki - Maria Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, także scenarzystka, felietonistka i dziennikarka, blogerka. Na spotkanie przybył tłum (ok. 120 osób) szubiniaków i mieszkańców regionu. Nikt się nie zawiódł. Trwające blisko dwie godziny spotkanie było niekończącym się show wybitnej literatki.

 


1
9.05.2011, godz. 16.00 – WiMBP w Bydgoszczy

MARIA CZUBASZEK W BYDGOSZCZY!

„Młodość musi się wyszumieć, a starość wypalić”, autorka tego tyleż popularnego, co kontrowersyjnego powiedzenia - Maria Czubaszek - była w czwartek, 19 maja 2011 r. gościem Biblioteki Głównej WiMBP w Bydgoszczy. Spotkanie zgromadziło bardzo wielu (około 200 osób) zwolenników poczucia humoru na najwyższym poziomie, o które coraz trudniej. Całe spotkanie miało charakter opowieści społeczno-obyczajowej, na którą składało się całe mnóstwo tzw. historii z życia wziętych, dotyczących życia społecznego „gwiazd”, „gwiazdek” czy też osób z najbliższego otoczenia naszego gościa. Nie zabrakło, więc anegdot, żartów czy dygresyjek, na które zgromadzona publiczność żywo reagowała. Nie mogło zabraknąć również tzw. historii nikotynowych, z których znana jest pani Maria, a które są przykładem na duży dystans, jaki ma do siebie. Pani Maria, to osoba, której można słuchać godzinami. Podczas spotkania dała się poznać jako osoba niezwykle skromna, wzbudzająca ciepłe, bardzo pozytywne emocje. Ze względu na ograniczenie czasowe, spotkanie pozostawiło u czytelników pewien niedosyt.

 

MARIA CZUBASZEK W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

 

Poetka, pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Pracę w radiu rozpoczęła w 1960 r. W 1966 r. związała się z Programem III Polskiego Radia. Najbardziej znana jest z tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce. W 1980 r. ukazał się zbiór jej tekstów pisanych dla radia, telewizji i „Szpilek” (wznowiony w 1994 r.). Pisała teksty piosenek do muzyki m.in. Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Henryka Majewskiego, Jerzego Miliana, Zbigniewa Namysłowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Jest autorką sztuk, m.in. „Kwadrat”, „Roxy”, „Włącz kolor”, „Żona pana ministra”, „Przepraszam czy tu straszy”. Zajmowała się twórczością dla telewizji, pisząc dialogi, scenariusze do filmów. Od 2010 r. występuje w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”. Prowadzi program internetowy „Magia Magla” – przegląd prasy kolorowej w portalu kultura.wp.pl. Prowadzi swój własny blog. Spotkania organizowane są w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Poprawiony (środa, 25 maja 2011 12:46)

 
Archiwum