Start Aktualności Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

10.10.2011, godz. 17.00 – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieniu Krajeńskim

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W KAMIENIU KRAJEŃSKIM!

10 października 2011 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kamieniu Krajeńskim odwiedziła pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk – autorka poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych. Obecni na spotkaniu czytelnicy (5 osób) mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło panią Małgorzatę do rozpoczęcia przygody z pisaniem książek. Pani Małgorzata w sposób ciekawy opowiedziała o swojej twórczości, zarówno pisarskiej jak i filmowej. Zapoznała zebranych z kulisami pracy nad scenariuszem do serialu Tata, a Marcin powiedział.  Panie uczestniczące w spotkaniu dzieliły się z panią Małgorzatą swoimi opiniami związanymi z sagą Cukiernia pod Amorem oraz wypytywały autorkę o kolejny tom. Pani Małgorzata przeczytała również fragment swojej najnowszej książki, z którą zgromadzone czytelniczki na pewno się zapoznają po jej ukazaniu się. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z panią Małgorzatą i będzie ona miło wspominała mieszkańców Kamienia Krajeńskiego, których nie odstraszyła nieprzyjemna pogoda i przyszli na spotkanie.


11.10.2011, godz. 11.35 – Gminna Biblioteka Publiczna w Cekcynie

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W CEKCYNIE!

11 października 2011 r. gościem Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży przy Gminnej Biblioteki Publicznej w Cekcynie była Małgorzata Gutowska-Adamczyk - autorka książek dla młodzieży oraz bestsellerowej sagi dla dorosłych pt."Cukiernia pod Amorem".  Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie i wzięła w nim udział młodzież z cekcyńskiego gimnazjum – 60 osób. Wszystkich przywitała Zyta Ważna, kierownik Biblioteki. Dziewczęta należące do Dyskusyjnego Klubu Książki powiedziały kilka zdań o gościu oraz przeczytały fragment książki "Wystarczy, że jesteś". M. Gutowska-Adamczyk, zachwycona urokiem Borów Tucholskich, starała się zwrócić uwagę młodych na to, jak ważne jest, aby docenić i uszanować to piękno. W czasie spotkania postawione zostały pytania: co jest inspiracją do pisania książek, skąd biorą się pomysły, czy powieści osnute są na wątkach prawdziwych czy też jest to fikcja literacka. Opowiadając o książkach "13. Poprzeczna", "110 ulic" oraz "Wystarczy, że jesteś" autorka starała się pokazać uniwersalność przedstawionych w nich sytuacji. Bohaterowie przeżywają rozterki, zakochują się nieszczęśliwie, a o ich losach często decydują rodzice. Przyjemny głos, sposób opowiadania oraz próby wciągnięcia uczniów w dyskusję, spowodowały, że wszyscy słuchali gościa z dużym zainteresowaniem. Na koniec był czas na wpisy do książek i autografy, co młodzież przyjęła z dużym entuzjazmem. Uczestnicy spotkania wychodząc z sali obiecywali, że dowiedzą się, jak zakończyły się przygody książkowych bohaterów.

11.10.2011, godz. 17.00 – Biblioteka Publiczna (Centrum Aktywności i Edukacji) w Solcu Kujawskim.

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK GOŚCIEM SOLECKIEGO DKK!

We wtorkowe popołudnie, 11 października 2011 r., solecka biblioteka gościła pisarkę Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym biblioteka uczestniczy i skierowane było do wszystkich zainteresowanych mieszkańców, zarówno dorosłych jak i młodzieży. Autorka bardzo wyczerpująco i z pasją opowiedziała o początkach swojego pisarstwa, które miały w sobie trochę przypadku. Przygoda z pisaniem zaczęła się, bowiem niespodziewanie od dialogów do serialu „Tata a Marcin powiedział”.  Pomimo, iż z czasem napisała kolejne książki, w tym sporo dla młodzieży, długo czuła się niezrealizowana. Sukces nie przychodził, a sama pisarka cały czas czuła się jak debiutantka. Zmieniło się to za sprawą bestsellerowej sagi rodzinnej „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie w Solcu odbyło się kilka dni po premierze trzeciego tomu, stąd też wiele uwagi sama autorka, jak i czytelnicy będący świeżo po jego lekturze, poświęcono tej serii.  Pojawiły się jednak również pytania o powieści dla młodzieży, bardzo dobrze odebrane przez naszych czytelników, którzy podkreślali przede wszystkim umiejętności pedagogiczne i znajomość środowiska nastolatków. Zaciekawienie budził też warsztat pisarski i sposób przygotowywania się do kolejnych powieści jak i sam proces tworzenia. Autorka na tyle zainteresowała uczestników swoją osobą i pisarstwem, iż sięgają oni z chęcią po kolejne tytuły. W spotkaniu wzięło udział 25 osób.

 

12.10.2011, godz. 16.30 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W BARCINIE!

12 października 2011 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką głośnej ostatnio trzytomowej sagi rodzinnej pt.: „Cukiernia Pod Amorem”. Był to wieczór autorski zorganizowany w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Autorka swoją przygodę z piórem, jak wspominała na spotkaniu, rozpoczęła pisząc scenariusz serialu „Tata, a Marcin powiedział”. Po jego emisji otrzymała propozycję napisania książki. Uczestnicy dowiedzieli się, że według autorki dobrą książkę czyta się nie tylko po to, by przyjemnie spędzić czas, ale by przy okazji poszerzyć swoją wiedzę. Czytając, staramy się porównać nasze problemy z problemami bohaterów czytanych przez nas książek – oto jest wartość literatury – mówiła M. Gutowska-Adamczyk. Sama autorka pisze po to, by „poczuć przygodę”. Natchnienia szuka  za oknem, na spacerach z psami, w życiu codziennym, w kontaktach z przyjaciółmi. Odczytując fragment powieści „Mariola, moje krople…”, pokazała zgromadzonym zróżnicowany styl swojego pisarstwa, prosząc, aby czytelnicy nie szufladkowali autorów. Nie zabrakło rozmów na temat słynnej sagi. Pani Małgorzata wtajemniczyła czytelników w swój warsztat, opowiadając fabułę powieści, nad którą obecnie pracuje. Będzie to historia Róży Wolskiej, bohaterki, która epizodycznie pojawiła się w pierwszym tomie „Cukierni Pod Amorem”. W spotkaniu uczestniczyło 37 osób.

 

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Historyk teatru (absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej), scenarzystka filmowa, dziennikarka, pisarka, ma na swoim koncie książki dla młodzieży, m.in. „110 ulic”, „220 linii”, „13. Poprzeczna”, „Wystarczy, że jesteś”. „13. Poprzeczna” otrzymała tytuł „Książki Roku 2008” przyznawany przez Polską Sekcję IBBY. Jest autorką bestsellerowej sagi powieściowej dla dorosłych zatytułowanej „Cukiernia pod Amorem” (ukazały się trzy tomy: „Zajezierscy”, „Cieślakowie”, „Hryciowie”). W swoim dorobku ma scenariusze do filmów: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czarno”, dialogi w serialu „Na Wspólnej”. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka.
Spotkania organizowane są w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki. WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Poprawiony (czwartek, 20 października 2011 11:28)

 
Archiwum