Start Aktualności Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

24.10.2011, godz. 9.00 - Filia dla Dzieci i Młodzieży Nr 13 WiMBP w Bydgoszczy

RENATA PIĄTKOWSKA NA BARTODZIEJACH!

24.10.2011 roku w Filii nr 13 dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Połczyńskiej 3 odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Na spotkanie z pisarką zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje, które dzieją się tu i teraz, a jej bohaterowie to zwyczajne dzieci, tyle tylko, że z poczuciem humoru i głową pełną zwariowanych pomysłów. Zdaniem pisarki świat widziany oczami dziecka sam w sobie jest niezwykły, choć jak twierdzi autorka, szczypta magii nie zaszkodzi – stąd np. wróżka pojawiająca się w książce „Lemoniadowy ząb”. Pisarka przedstawiła młodym słuchaczom swoją najnowszą książkę „Gdyby jajko mogło mówić”, w której wyjaśnia dzieciom pochodzenie i znaczenie świątecznych zwyczajów. Autorka książkę tą napisała z myślą o rozgraniczeniu trzech dziedzin – związanych z przysłowiami, przesądami i zwyczajami – z którymi w życiu stykamy się najczęściej. W czasie trwania spotkania ze strony dzieci padło wiele pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza. W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.

24.10.2011, godz. 13.30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi

RENATA PIĄTKOWSKA W TUCHOLI!

24.10.2011 r. Renata Piątkowska gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi.  W sposób bardzo przystępny opowiedziała dzieciom o przysłowiach, wyjaśniła różnicę między przesądami, a przysłowiami i przeczytała fragment książki pt. „Szczęście śpi na lewym boku”. Autorka przeczytała także kilka fragmentów ze swoich książek: „Wieloryb” oraz „Cukierki”. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących warsztatu pisarza, życia osobistego oraz zainteresowań. Uwieńczeniem spotkania były podziękowania złożone przez dzieci z tucholskich szkół podstawowych oraz autografy rozdawane przez Renatę Piątkowską. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób.

25.10.2011, godz. 9.00 - Filia dla Dzieci i Młodzieży Nr 14 WiMBP w Bydgoszczy

RENATA PIĄTKOWSKA NA WYŻYNACH!

25.10.2011 r. w Filii nr 14 dla Dzieci i Młodzieży WiMBP przy ul. Bohaterów Kragujewca 11 odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięło udział 35 osób, głównie byli to uczniowie klas trzecich Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy. Autorka opowiadała o przysłowiach i przesądach, którym poświęciła kilka ze swoich książek. Podczas dyskusji na temat różnic między zwyczajami a przesądami dzieci dowiedziały się, skąd wziął się zwyczaj prima-aprilisu czy lania wosku w andrzejki. Młodzi czytelnicy zadawali wiele pytań, ciekawiło ich skąd autorka bierze pomysły na pisanie książek, kiedy wydała pierwszą oraz które z jej utworów opowiadają o zwierzątkach. Na koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „I Ty możesz zostać ilustratorem!”. Nagrody – książki z dedykacją, wręczała sama autorka.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.


RENATA PIĄTKOWSKA W DKK PODREGIONU BYDGOSKIEGO!

Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasją jest jazda  konna. Pisze dla dzieci. Dotychczas ukazały się następujące książki: „A może będzie właśnie tak”, „Cukierki”, „Dziadek na huśtawce”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „Lemoniadowy ząb”, „Nie ma nudnych dni”, „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą”, „Piegowate opowiadania”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „To się nie mieści w głowie”, „Wieloryb”, „Z przysłowiami za pan brat”. W 2007 r. jej książka „Na wszystko jest sposób” otrzymała drugą nagrodę w kategorii: książka dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. W 2008 r. autorka znalazła się wśród laureatów konkursu o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Konkurs ma na celu odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność. Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  WSTĘP WOLNY!


Poprawiony (poniedziałek, 12 grudnia 2011 14:36)

 
Archiwum