Start Aktualności Spotkanie autorskie z Moniką Witkowską

12.03.2012 r. odbyło się w Bibliotece Głównej WiMBP w Bydgoszczy SPOTKANIE AUTORSKIE Z MONIKĄ WITKOWSKĄ - dziennikarką, zapaloną podróżniczką, żeglarką. Do swoich najciekawszych rejsów zalicza: rejs przez Pacyfik, Kanał Panamski i Atlantyk na Zawiszy Czarnym, opłynięcie Przylądka Horn na jachcie Stary, pokonanie przejścia Północno-Zachodniego na bydgoskim jachcie SOLANUS (II Nagroda za Rejs Roku 2011) oraz dwuosobowy rejs dookoła Alaski i Czukotki na szwedzkim jachcie Anna (Kolos-wyróżnienie, nominacja do Travelera 2011). Wrażeniami z tego ostatniego dzieliła się, ubrana w oryginalną inuicką sukienkę, podczas bydgoskiego spotkania. Swą opowieść zilustrowała niezwykle interesującym materiałem fotograficznym. Na dwie godziny uczestnicy spotkania przenieśli się w okolice koła podbiegunowego. Wyruszyliśmy z Kanady i poprzez Alaskę dotarliśmy do Czukotki. Tu, jak można się było spodziewać, nie obyło się bez problemów z Władzą. Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze. Były momenty grozy, ale też niesamowite widoki, przy których zapominało się o zmęczeniu. A przede wszystkim byli ludzie, gościnni, przyjaźnie nastawieni, którzy mimo życia w niemal całkowitej izolacji od cywilizacyjnych zdobyczy, wydają się być szczęśliwi, żyjąc w zgodzie z naturą. Więcej o wyprawie można przeczytać na stronie: http://www.arcticexpedition.eu/, no i oczywiście na stronie autorki:

http://www.monikawitkowska.pl/ Spotkanie, w którym wzięło udział 80 osób, upłynęło we wspaniałej atmosferze. Obecna była elita bydgoskiego żeglarstwa, m.in. kpt. żeglugi wielkiej Aleksander Kaszowski, uczestnicy rejsu na Solanusie kpt. Bronisław Radliński, laureat tegorocznego Kolosa za rejs „Morskim szlakiem Polonii 2010-2011”, komandor Antoni Bigaj. Antoni Bigaj. M. Witkowska gościła również w MiPBP w Żninie (70 osób).

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.


13.03.2012, godz. 18.00 –
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Poprawiony (poniedziałek, 19 marca 2012 12:40)

 
Archiwum