Start Aktualności Spotkanie autorskie z Romualdem Koperskim

ROMUALD KOPERSKI W BYDGOSZCZY!

4 lutego 2013 r. gościł w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy Romuald Koperski - znany podróżnik, przewodnik i pionier wypraw samochodowych po Syberii, pilot samolotowy, dziennikarz, reportażysta, fotograf, nurek, muzyk zawodowy - pianista, rekordzista Guinnessa, autor książek Pojedynek z Syberią, Przez Syberię na gapę, Syberia. Zimowa odyseja, wystaw fotograficznych, pomysłodawca i organizator czterech edycji rajdu samochodowego TRANSSYBERIA.

To był niesamowity wieczór. Licznie zgromadzona publiczność z prawdziwą przyjemnością wysłuchała niezwykle barwnej opowieści o Syberii, ilustrowanej zdjęciami przede wszystkim z zimowej ekspedycji samochodowej, którą podróżnik odbył w 2008 roku i która wiodła z Przylądka Roca w Portugalii poprzez Syberię na krańce Czukotki. Wspomniał także o syberyjskiej osadzie Wierszyna, odkrytej podczas samotnego spływu gumowym pontonem syberyjską rzeką Leną oraz o pomocy, którą stara się nieść mieszkającym tam Polakom. Obecnie R. Koperski przygotowuje się do próby samotnego pokonania łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego. To ogromne wyzwanie! Na 17 dotychczasowych prób tylko dwie zakończyły się sukcesem.

W kolejnych dniach podróżnik spotkał się z czytelnikami Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi oraz Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Łącznie we wszystkich spotkaniach wzięło udział 530 osób.

Spotkania zorganizowane zostały w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki.

5.02.2013, godz. 18.00 – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie


6.02.2013, godz. 12.30 – Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi


6.02.2013, godz. 17.00 – Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim


 

Poprawiony (poniedziałek, 18 lutego 2013 10:39)

 
Archiwum