Start Aktualności Spotkanie autorskie z Ewą Lipską

EWA LIPSKA W BYDGOSZCZY!

19 marca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w gościła Ewa Lipska – jedna z najwybitniejszych współczesnych poetek polskich. Opublikowała 30 tomików wierszy i powieść „Sefer”. Piosenki do jej tekstów śpiewali: M. Grechuta, Skaldowie, G. Turnau. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach poezji. Wybory jej wierszy ukazały się w 40 obcojęzycznych wydaniach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Przez sześć lat pracowała w polskiej ambasadzie w Wiedniu, z czego przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora Instytutu Polskiego.

Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ poezja i poeci niezwykle rzadko goszczą w Dyskusyjnych Klubach Książki, ale także również dlatego, że poprowadziła je przyjaciółka poetki - Danuta Muzolf – polonistka, były pracownik Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego.  Rozmowa dotyczyła głównie dorobku twórczego E. Lipskiej, ale też jej ulubionych autorów, lektur. Poetka czytała swoje wiersze ze zbiorków: „Pogłos”, „Droga pani Schubert’ oraz jeszcze niepublikowane, które ukażą się w maju w tomiku „Miłość, droga pani Schubert”.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.

Poprawiony (czwartek, 28 marca 2013 12:45)

 
Archiwum