Start Aktualności Recital Krystyny Sienkiewicz

KRYSTYNA SIENKIEWICZ W BYDGOSZCZY!


15 maja 2013 r. odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy recital Krystyny Sienkiewicz – niezwykle popularnej aktorki teatralnej, filmowej, telewizyjnej i kabaretowej. Podczas występu akompaniował artystce znany instrumentalista, kompozytor, członek zespołu PARTITA – Bronisław Kornaus. Piosenki przeplatane były monologami.  K. Sienkiewicz udowodniła, że w dalszym ciągu potrafi rozbawić i oczarować publiczność. Recital połączony był z promocją autobiograficznej książki aktorki pt. „CACKO”, która miała swoją premierę w marcu 2013, stąd na zakończenie ustawiła się spora kolejka po autograf. Wzięło w nim udział 140 osób.

K. Sienkiewicz znana jest ze swoich kreacji w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena czy Polskim. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1958. Stworzyła niezapomniane postacie w filmach fabularnych. Najbardziej kojarzona jest z występami kabaretowymi. Pozostaje czynna zawodowo zarówno w teatrze, jak i na estradzie. Stale pomaga niechcianym zwierzętom, prezesując Fundacji 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, prowadzącej schronisko dla zwierząt w Milanówku.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2013 05:33)

 
Archiwum