Start Aktualności Spotkanie autorskie z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem

27 marca 2014 znani i popularni dziennikarze promowali w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy swoją wspólną książkę zatytułowaną Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi, która miała premierę w październiku 2013 r. Dzień wcześniej spotkali się z czytelnikami inowrocławskiej Biblioteki Miejskiej. Łącznie w obu spotkaniach wzięło udział 370 osób.

Maria Szabłowska – dziennikarka muzyczna, arabistka, autorka książek Elvis – amerykański sen oraz Cały ten big beat, prowadziła w radiu wiele popularnych audycji muzycznych, m.in. Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyka Nocą, a obecnie prowadzi m.in. Muzyczną Jedynkę. Znana z programów telewizyjnych, np. Stare, nowe i najnowsze, Dozwolone od lat czterdziestu przemianowanego na Wideotekę dorosłego człowieka.

Krzysztof Szewczyk – dziennikarz telewizyjny i radiowy, konferansjer, tłumacz języka szwedzkiego, prezes firmy Baltic Company. W latach 80-tych prowadził w TVP wiele programów rozrywkowych (1985 - laureat Wiktora), twórca programu Dozwolone od lat czterdziestu (przekształconego w Wideotekę dorosłego człowieka. Od września 2013 prowadzi audycje muzyczne w Radiu Złote Przeboje.

Spotkania zorganizowane zostały w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI
realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki
.

26.03.2014, godz. 18.00 – Biblioteka Miejska w InowrocławiuPoprawiony (piątek, 09 maja 2014 06:46)

 
Archiwum