Start Spotkania, wykłady dla moderatorów SPOTKANIE MODERATORÓW DKK – 24.05.2017 r.

24 maja 2017 odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy spotkanie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki podregionu bydgoskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

Pierwszą część spotkania wypełniły relacje: koordynatora regionalnego DKK Lucyny Partyki, dyrektora BPMiG w Łabiszynie Grażyny Błaszkiewicz, bibliotekarza BPMiG w Łabisznie i moderatora łabiszyńskiego DKK Marzeny Sikory, kierownika Filii nr 21 dla dorosłych WiMBP w Bydgoszczy i moderatora DKK Małgorzaty Prusak – uczestników Ogólnopolskiego Zlotu DKK Literacki Woodstock, który miał miejsce w dniach 27 do 31 lipca 2016 we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Światowej Stolicy Książki 2016. Wrażeniami z pobytu na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (31 lipca – 7 sierpnia) podzieliła się Ilona Siodłowska-Spasiuk – moderator trzech DKK działających przy Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim.

W drugiej części spotkania z moderatorami spotkał się Artur Domosławski – dziennikarz, od 2011 związany z tygodnikiem Polityka, autor książek Chrystus bez karabinu, Świat nie na sprzedaż, Gorączka latynoamerykańska, Ameryka zbuntowana, Kapuściński non fiction, Śmierć w Amazonii. Ostatnie dwa tytuły gościły na liście lektur DKK podregionu bydgoskiego. Obszary zainteresowań autora to przede wszystkim Ameryka Łacińska, ruchy alterglobalistyczne, relacje  Północ-Południe. Spotkanie, w którym wzięło udział 55 osób, połączone było z promocją książki pt. Wykluczeni, której promocja miała miejsce w marcu 2016 roku.

Poprawiony (piątek, 25 sierpnia 2017 07:39)

 
Archiwum